در غنا و به جایی که آنها هکتار

ایسنا جابه‌جایی ۳۰ هزار ساکن تپه اسلام آباد کرج منطقی

وی توضیح داد: سرمایه گذاری با شهرداری قرارداد اولیه منعقد کرده که بر اساس آن قرار است حدود سه هکتار از آنها ۵۰۰ واحد مسکونی با مشارکت شهرداری ساخته و در اختیار مردم قرار بگیرد.

ادامه مطلب
مقایسه نیاز آبی پسته در ایران و آمریکا انجمن پسته ایران

همانگونه که در این دو جدول ملاحظه می گردد میزان آب مورد نیاز یک درخت پسته در کالیفر نیا در طول فصل رشد برابر با 28726.5 لیتر یا 28.7 متر مکعب می باشد و چنانچه ابعاد کاشت 5࡫ متر باشد تعداد درخت در یک هکتار 400 اصله و میزان آب مورد

ادامه مطلب
درآمد 20 میلیون تومانی سیرکاران همدانی در هر هکتار

سیرکاران همدانی در هر هکتار سیر خشک حدود 17 تن و سیر تر حدود 65 تن محصول برداشت می‌کنند که با این وجود، در آمد آنها حدود 20 میلیون تومان می باشد.

ادامه مطلب
پردیس آرامگاه فردوسی به وسعت 32 هکتار در دست اجرا است

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی عنوان کرد: پردیس فردوسی به وسعت 32 هکتار در دست اجرا است که به این منظور تفاهم‌نامه مشارکت با شهرداری مشهد برای اجرا مبادله شد.

ادامه مطلب
ریزگرد، امسال در خوزستان جایی ندارد

شده که به هر جهت گفت که از نظر مساحت صد درصد تالاب آبگیری شده است؛ این اتفاقی است که 26 سال رخ نداده و ما در سال آبی 7271 شاهد پر شدن این تالاب بودیم. اما تالاب هورالعظیم نیز که 350 هزار هکتار

ادامه مطلب
جایی که مراسم تدفین در آن، چند ماه تا چند سال طول می کشد!

مراسم تدفین در غنا Ghana Funeral. در بیشتر کشورها زمانی که شخصی می میرد، طی چند روز او را به خاک می سپارند، اما در کشور آفریقایی غنا، مراسم خاکسپاری، کارهای پیچیده ای دارد که آماده سازی آن ماه ها و یا سال ها به طول می انجامد.

ادامه مطلب
غنا، آلات لهو، موسیقی و رقص

بنابراین هر صوتی­که در آن، کیفیّت زیر و بم‌های صدا و شدّت و ضعف­‌هایی که به صوت داده می­‌شود، موجب شود که مستمع از آن لذّت ببرد، به آن موسیقی می‌گویند؛ چه از حنجرۀ انسان خارج شود، چه از آلات

ادامه مطلب
BBCPersian

تهران که تخمین زده اند در این دوره ۲۷ هکتار وسعت داشت، وقتی به خود بالید و رونق گرفت که مغولان بسیاری شهرهای

ادامه مطلب
۷ مکانی که در سفر به پنانگ حتما باید ببینید مقتدر سیر

با تور مالزی به جایی می‌روید که به مروارید شرق آسیا معروف است. پنانگ جزیره‌ی محبوب گردشگران کشور مالزی هر آنچه یک جای بکر باید داشته باشد را دارد و از وقتی که سال ۲۰۰۸ که نخست وزیر سابق بریتانیا، تونی بلر از آن دیدن کرد

ادامه مطلب
آنچه که معدن طلا غیر قانونی در غنا است

تصاویری از معادن طلا در غنا ثروتی که به مردم تعلق ندارد. 1مردمی که سخت مشغول کارنداین تصویر بخشی از معدن کاری غیر قانونی در غنا را نشان می دهد و مردمانی که مجبورند برای امرار معاش به سختی کار کنند.

ادامه مطلب
فارس خسارت سیل به بیش از 10 هزار هکتار از زمین‌های

هاشمی در رابطه با خسارت‌های وارده در بخش کشاورزی در شهرستان حمیدیه گفت: به 9 هزار و 150 هکتار گندم، 200هکتار جو، 150 هکتار گلزا و 950 هکتار سبزیجات و صیفی‌جات در حمیدیه سیل به آنها خسارت وارد کرد.

ادامه مطلب
قدم زدن در زیباترین و رویایی‌ترین باغ‌ها و مزارع گل تایلند

یکی از شگفتی‌های طبیعی تایلند که یکی از زیباترین مکان‌ها در دنیا به حساب می‌آید. جایی که در فصل رویش نیلوفرهای آبی، مساحتی به اندازه ۱۶۸۰۰ هکتار پر از این گل‌های زیبا می‌شود.

ادامه مطلب
عمارها آیات و روایات در مورد موسیقی

زمانی که حضرت آدم وفات کرد ، ابلیس و قابیل به او شماتت کردند و در جایی جمع شدند و آنها آلات دف ، طنبور و نای و لهو و لعب را درست نمودند برای شماتت بر آدم.

ادامه مطلب
نجات 10 هکتار از باغهای پلدختر از خفگی/تلاش برای احیای 80

1 day ago · مسئول قرارگاه جهادی شهید مجید قربانخانی گفت: 10 هکتار باغ از گل و لای خالی شده که این یک نهم کار است و در حال

ادامه مطلب
مشاور اداره منابع طبیعی یزد: 3000 هکتار از زمین های میبد

وی با بیان این نکته که طبیعت خود را مدیریت می کند گفت: وجود گیاهان تاق(طاق) در این شکاف ها که اصولا به صورت خود رو بیرون آمده، و وسعت گرفتن رشد آنها به علت جا به جایی بذر گیاهان به وسیله طوفان و

ادامه مطلب
احمد خرم: از فرودگاه امام 2 هزار هکتار سهم می‌خواستند من

Jan 21, 2019 · به آنها گفته بودم که در شرایط مساوی در یک مناقصه کار را به بخش خصوصی واقعی می‌سپارم نه شما. تصور کنید آن جریان آنقدر تخته‌گاز رفتند که از مقام معظم رهبری تذکر دریافت کردند.

ادامه مطلب
مبارزه با ملخ های صحرایی در 164 هزار هکتار اراضی کشور

کرمان ایرنا رییس سازمان حفظ نباتات کشور گفت : مبارزه با ملخ های صحرایی در 164 هزار هکتار اراضی کشور انجام شده و طبق پیش بینی فائو این مبارزه باید در 345 هزار هکتار انجام شود. به گزارش سایت قطره

ادامه مطلب
دیدبان حقوق بشر: ایران از کودکان افغان برای جنگ در سوریه

از سال ۲۰۱۳ ایران هزاران افغان را برای جنگ در سوریه آموزش داده و حمایت کرده که دست کم تعدادی از آنها مهاجران غیرقانونی بوده‌اند و در لشکر فاطمیون به عنوان جنگجو در سوریه فعالیت کرده‌اند.

ادامه مطلب
سرمایه‌گذاری در کشاورزی راه مقابله با تحریم‌ها/کشوری که

کشاورز نمونه کرمانشاهی با بیان ایکه کشوری که غذایش را خودش تامین کند، هیچ تحریمی نمی‌تواند اثر کند، گفت: برای مقابله باتحریم‌ها باید روی کشاورزی سرمایه‌گذاری کرد و این بخش کمترین درگیری را با تحریم‌ها دارد.

ادامه مطلب
نابودی 13 هزار هکتار جنگل‌ لرستان در آتش سوزی

چه بخواهیم و چه نخواهیم آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع رخ می‌دهد اما هنر ما این است که سریع آنها را مهار کنیم. متأسفانه در چند روز اخیر استارت حریق در استان زده شده که خیلی زود و بدون اینکه خسارت زیادی وارد شود، آن را مهار

ادامه مطلب
جویندگان طلا در غنا با دستان خالی و آرزوهای بزرگ همه

در اینجا روزانه بین ۵ تا ۵۰ کارگر هر روز ۱۴ ساعت در میان گل و لای به دنبال طلا می‌گردند و درآمد ماهانه آنها

ادامه مطلب
‭BBC ‮فارسی‬ ‮جهان‬ ‮آلبوم عکس: زندگی در غنا در آستانه

دست فروش های دوره گرد موضوعی که رنگ و بویی از مشکل به خود گرفته. این دست فروش ها نتیجه تغییر سبک زندگی در

ادامه مطلب
مخوف ترین و عجیب ترین گورستان ایران در اردبیل + عکس

جایی در کنار رود قره سو که وسعت آن به ۴۰۰ هکتار می رسد و از سه قسمت دژ نظامی، معبد و قوشا تپه تشکیل می شود. قدمت قلعه و معبد به ۱۴۵۰ پیش از میلاد و قوشا تپه به هزاره‌ی هفتم پیش از میلاد می‌رسد.

ادامه مطلب
بهترین و جدیدترین روش کشت و پرورش توت فرنگی در خانه و

به علت زود بارور شدن گل های توت فرنگی در بهار، باید بوته ها در جایی کاشته شوند که سرمایی دیر رس بهاره به آنها صدمه نزند. زمین مورد استفاده برای کاشت باید رو به جنوب باشد چون زودتر گرم می شود.

ادامه مطلب
اختصاص ۲۰ هکتار زمین برای جابه‌جایی ساکنان کوی منبع آب در

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران خبر داد: اختصاص ۲۰ هکتار زمین برای جابه‌جایی ساکنان کوی منبع آب در استان خوزستان/ واحدهای مسکونی کوی منبع آب سنددار می‌شوند

ادامه مطلب
سفر به دور دنیا: یک معلم آلمانی در جستجوی زادگاه شاگردان

سفر به دور دنیا: یک معلم آلمانی در جستجوی زادگاه شاگردان خود یان کامان آموزگاری است که شاگردان او از ملیت

ادامه مطلب
ایران تحت حاکمیت آخوندی در عصر حجر

پس از سیل‌زدگی استان گلستان اینک دردناک‌ترین خبرها از شیراز، خرم‌آباد، قصرشیرین، آبادان و خراسان شمالی می‌رسد. دروازه قرآن شیراز شاهد نابود شدن صدها خودرویی بود که سرنشینانشان درون آنها ناامیدانه تقلا می‌کردند.

ادامه مطلب
جویندگان طلا در غنا با دستان خالی و آرزوهای بزرگ آژانس

حدود یک میلیون نفر در معادن غیرقانونی استخراج طلا در غنا کار می‌کنند. وسوسه طلا جویندگانی را حتی از چین به غنا کشانده است. کار در این معادن نه تنها سلامتی کارگران را تهدید می‌کند، بلکه طبیعت را هم به سوی نابودی برده است.

ادامه مطلب
خوزستان؛ ده‌ها هزار هکتار از اراضی کشاورزی زیر آب رفت

در این شرایط گرانی و نداری چه بکنند؟ چه کسی قرار است به آنها جا و پناه بدهد؟ مردم سردرگم شده‌اند. اگر که تمکین به دستور مقامات جهت تخلیه نمی‌کنند بدین خاطر است که جایی برای رفتن ندارند.

ادامه مطلب
20 حدیث در مورد موسیقی و غنا bashiran

چهار چیز است که قلب و روح را تباه و نفاق را در آن می رویاند، همچنان که آب، درخت را می رویاند؛ (یکی از آنها) گوش دادن به چیزهای لغو و بیهوده است. «بحار الانوار، ج ۷۹، ص ۲۵۲» ***** 15.

ادامه مطلب
هسته پرتقال به جای دانه گندم برای سبزه عید نوروز

سم کهن قرن هاست پابرجاست. حالا اما گروه هایی در تلاشند شیوه ای دیگر را جایگزین رسم پیشین کنند؛ شیوه ای که هدر رفت منابع را به حداقل می رساند و حتی به زعم آنها به سود محیط زیست است.

ادامه مطلب
گیاه حرا در 43 هکتار از سواحل استان بوشهر کشت می‌شود

مهاجری گفت: کاشت مصنوعی جنگل‌های حرا در شهرهای بوشهر و دیلم که بخش زیادی از جنگل‌های حرای آنها به سبب

ادامه مطلب
8 نکته جالب در مورد دریای خزر (دریای کاسپین) که شاید

آشوراده در سه کیلومتری بندر ترکمن قرار دارد. این جزیره تا پیش از سال ۷۲ خورشیدی قابل سکونت بود اما زمانیکه در سال ۱۳۷۲ سطح آب دریا بالا آمد، مردم با سیلی مواجه شدند که آنها را مجبور به مهاجرت کرد و جزیره بدون سکنه تنها ماند.

ادامه مطلب