از بازیافت زباله ساختمان قدیمی

۱۰ تا از زیباترین پارک های جهان که بر روی گورستان زباله ساخته شده‌اند! | …

از این رو، بسیاری از پروژه های ساختمان سازی شهری راهکارهای جدید و خلاقانه ای را در این راستا یافته اند که یکی از آن ها احداث زیباترین مکان های جهان در محل دفن و بازیافت زباله است.

ادامه مطلب
از بازیافت زباله ساختمان قدیمی

شهردار کنگاور از احداث سایت بازیافت زباله شهرهای شرقی استان در این شهرستان خبر داد و گفت : شهرداری کنگاور با جمع آوری 75 تن زباله در روز، با مشکل جمع آوری، حمل و دفع زباله های شهری روبرو است .

ادامه مطلب
بازیافت بتن | My CMS

اهمیت بازیافت بتن لحظه به لحظه پر رنگ تر می شود، لذا با توجه به اینکه بتن های قدیمی با گذشت زمان فرسوده و یا تخریب میگردند،لذا راهکار مناسب جهت بازیافت بتن و استفاده دوباره از این مصالح بازیافتی در عرصه های مختلف راه و ...

ادامه مطلب
بازیافت مصالح ساختمانی ؛ صرفه جویی اقتصادی یا ضرورت زیست …

اگر یک ساختمان برای استفاده مجدد مناسب نیست، چطور می توان مواد حاصل از تخریب آن را بازیافت کرد و ابتکاراتی که به خرج داد تا مصالح کهنه زندگی دوباره بیابند و نخاله ها در محل دفن زباله کمتر شوند.

ادامه مطلب
روش‌های تفکیک زباله در منزل و فواید آن چیست؟

از زباله های تر می توان به پوست میوه، سبزیجات و پس ماندهای فضای سبز اشاره کرد از زباله های خشک و فساد ناپذیر نیز می توان انواع فلزات، پلاستیک، پارچه، شیشه، چوب و کاغذ را نام برد.

ادامه مطلب
از بازیافت زباله های الکترونیکی چه می‌دانید؟

آیا بازیافت زباله های الکترونیکی می تواند نیاز انسان به از بین بردن دستگاه های قدیمی را برطرف کند؟ اما پلاستیک های غیر قابل استفاده به آن سوی کره زمین، شهر Kunshan در چین و جایی که بسیاری از کارخانه های بازیافت زباله های ...

ادامه مطلب
اسلوونی؛ الگوی اقتصاد چرخه ای در بازیافت زباله های ساختمانی | …

بخش ساخت و ساز هر سال در اروپا، به ازای هر شهروند دو تن زباله تولید می کند. طرح موسوم به «تولد دوباره» قصد دارد بر اساس الگوی اقتصاد چرخه ای این زباله های ساختمانی را بازیافت و آنها را به منابعی سودمند تبدیل کند.

ادامه مطلب
بازیافت مصالح ساختمانی ؛ صرفه جویی اقتصادی یا ضرورت زیست …

 · تکرار این فرآیند به مراتب راحت تر از انجام تدارکات پیچیده و گران قیمت طبقه بندی مواد و بازیافت مصالح ساختمانی است، به خصوص وقتی که این همه محل دفن زباله ارزان قیمت به وفور در نزدیکی شما قرار دارد. گروه لیندجر (Lendager) مستقر در کپنهاگ، امکان استفاده مجدد از مواد حاصل از تخریب یک ...

ادامه مطلب
انواع شوتینگ زباله در ساختمان و مزایا و معایب آن | نگین نور

یکی از بحث برانگیزترین مسائل برای خانوار ها، بحث زباله می باشد. همواره دفع زباله و روش های آن به خصوص در خانه های آپارتمانی و طبقاتی، بسیار چالش برانگیز بوده است. زباله ها ...

ادامه مطلب
بهترین روش های بازیافت زباله کدام است؟

یکی از مسائلی که به قدر کافی به آن پرداخته نشده موضوع بازیافت است. بازیافت زباله و مدیریت پسماند بسیار اهمیت دارد. اما بهترین روش های بازیافت زباله چیست؟ آپ سایکلینگ (Upcycling) یا استفاده مجدد از زباله چیست و چه مزایایی دارد؟

ادامه مطلب
تفکیک از مبدا، مدیریت تولید و بازیافت زباله – جمع آوری هوشمند ضایعات

دفع و بازیافت زباله، یکی از معضلات جهان امروز، خصوصا کشورهای جهان سوم و در حال توسعه است. بسیاری از زباله های تولیدشده مثل پس ماندهای غذا، قابل بازگشت به چرخه طبیعت هستند؛ اما برخی از آن ها مانند شیشه و پلاستیک تجزیه نمی ...

ادامه مطلب
سیستم شوتینگ زباله

سیستم های شوتینگ زباله از بخش های مختلفی تشکیل شده و به کمک دریچه هایی که در طبقات مختلف ساختمان تعبیه می شوند، براحتی امکان دفع زباله ها را فراهم کرده و علاوه بر پاکیزگی و نظافت راهروها موجب کاهش تردد و رفت و آمد ساکنین ...

ادامه مطلب
بازیافت چوب از زباله های ساختمانی

الوار بازیافت شده بر خلاف سایر مواد بازیافتی، اغلب به این دلیل که حین بازیافت، بیشتر فرآوری می شوند، میخ های قدیمی از آنها خارج می شود یا دوباره ماشین کاری می شوند، به عنوان مواد و مصالح جدید مورد توجه قرار می گیرند.

ادامه مطلب
از بازیافت زباله های الکترونیکی چه می‌دانید؟

شرکت Wistron Corporation مسئول بازیافت تمامی پلاستیک ها در ایالت تگزاس است. احتمالا اولین کار برای بازیافت زباله های الکترونیکی ، شکستن و تقسیم کردن حجم عظیم دستگاه های معیوب به تکه های کوچکتر باشد.

ادامه مطلب
زباله ها و بازیافت زباله

همه ظروف بازیافت زباله همیشه در کنار همه ساختمان ها وجود ندارند. مراکز بازیافت عمومی برای استفاده همگان در صفحات kierratys دیده می شوند. نباید زباله های خود را به ظروف زباله ساختمان دیگری بریزید.

ادامه مطلب
زباله

طبق برخی آمار منتشرشده، ارزش بازیافت زباله در چین ۴۰ میلیارد دلار است، درواقع باتوجه به جمعیت بالای چین، طبیعی است که حجم بالایی از زباله در این کشور تولید شود و بنابراین بازیافت امری اجتناب ناپذیر تلقی می شود.

ادامه مطلب
سیستم شوتینگ زباله چیست؟ معرفی، کاربری، مزایا، معایب و نحوه اجرا …

 · بدون شرح استفاده از سیستم های شوتینگ زباله امروزی که بسیاری از مشکلات و نقاط ضعف مربوط به سیستم های قدیمی تر را برطرف کرده اند برای هر ساختمان در هر مقیاس و کاربری که باشد می تواند مزایای بسیار زیادی را به بار آورد.

ادامه مطلب
SID | امکان سنجي بازيافت مصالح در بازسازي پس از سانحه (مورد …

امکان سنجی بازیافت مصالح در بازسازی پس از سانحه (مورد پژوهش بازیافت بتن). مسکن و محیط روستا. 1394 [cited 2021April07];34(152):31-42.

ادامه مطلب
تقویت بتن با استفاده از پرتوهای گاما و پلاستیک‌های پودر شده!

به منظور بررسی این فناوری نوین ساخت و تقویت بتن، دانشجویان این پلاستیک ها را از کارخانه بازیافت نزدیک دانشگاه جمع آوری کردند و سپس آن ها را در دستگاه تابنده کبالت 60 تحت تاثیر نوعی از پرتوهای گاما قرار دادند که در صنایع ...

ادامه مطلب
بازیافت زباله در برخی کشورهای دنیا

هر شهر این کشور به طور ماهانه به جمع آوری رایگان زباله های کاغذی می پردازد که تنها شامل روزنامه های قدیمی نمی شود و اکثر مردم همه اشیاء ساخته شد از مقوای نازک یا کاغذ را از پاکت غلات تا قبض های تلفن قدیمی را مورد بازیافت ...

ادامه مطلب
از بازیافت زباله ساختمان قدیمی

انواع زباله های ساخت و ساز و تخریب شن و ماسه از ساختمان قدیمی دفع زباله های زباله ساخت و ساز خرد کردنزباله های ساخت و ساز شکسته پارس بازیافت پایگاه اطلاع رسانی بازیافت ...

ادامه مطلب
هر آنچه درباره‌‌ی بازیافت زباله باید بدانید | دیجی‌کالا مگ

حجم زباله ها آنقدر زیاد است که اگر به درستی مدیریت نشوند، منجر به مشکلات زیادی می شوند. بنابراین بازیافت زباله از اهمیت زیادی برخوردار است. زندگی مدرن امروزی منجر به تولید زباله های زیادی توسط انسان ها شده است.

ادامه مطلب
سیستم شوتینگ زباله چیست؟ :: املاک منطقه 22 تهران چیتگر

سیستم شوتینگ زباله چیست؟ دفع زباله در ساختمان ها و مجتمع های مسکونی به خصوص ساختمان های بلند مرتبه یکی از مواردی است که می تواند برای ساکنین مشکلات بسیاری مانند سختی رفت و آمد و یا آلودگی و بوی نامطبوع محیط ساختمان را در ...

ادامه مطلب
از بازیافت زباله های الکترونیکی (E-Waste Recycling) چه می‌دانید؟

اگر وسیله الکترونیکی قدیمی شما خراب شود، چه می کنید؟ مدت زمان زیادی ست که بشرا با بازیافت زباله های الکترونیکی (E-Waste Recycling) به دنبال استفاده دوباره .. اما چه اتفاقی برای اجزای داخلی می افتد؟

ادامه مطلب
ساخت یک خانه با زباله‌های بازیافتی+تصاویر

به گزارش ایسنا و به نقل از اینهبیتت، هیروشی ناکامورا و NAP برای ساخت "خانه عمومی کامیکاتسو" (Kamikatz Public House) برنده مسابقات WAN 2016 شده اند. این ساختمان یک فروشگاه ساخته شده از مواد گوناگون است.

ادامه مطلب
بازیافت زباله های ساختمانی در اسلوونی

می توان براساس الگوی اقتصاد چرخه ای و بازیافت این ضایعات، از آنها دوباره در صنعت ساخت و ساز استفاده کرد. *بخش ساخت و ساز هر سال در اروپا، به ازای هر شهروند دو تن زباله تولید می کند.

ادامه مطلب
(PDF) بازیافت نخاله های ساختمانی در ایران و جهان، روش ها وچشم …

روش های مدیریت نخاله های ساختمانی شامل سه مدل: انباشت، دفن و بازیافت می باشد. دو روش اول از روش های قدیمی ...

ادامه مطلب
زباله |ریختن این چیزها داخل سطل زباله ممنوع!

از آنجا که پنجره ها با شیوه های مختلف ساخته میشوند،مثل:(رنگی،رطوبت دار،لمینیت) راه را برای بازیافت سخت میکنند همچنین میتوانید ساختمان هایی که از مصالح قدیمی استفاده میکنند،را پیدا کنید و پنجره ها را به آنها بسپارید.

ادامه مطلب
بازیافت بتن

بازیافت ۷۰ درصد از زباله های الکترونیکی در چیندر بخش اول شهر معروف به زباله های الکترونیکی ''گوی یو'' را به شما نشان دادیم و در این قسمت نحوه بازیافت دستی محصولات از رده خارج را می بینیم.گفته می شود علی رغم مشکلات زیست ...

ادامه مطلب
فواید و معایب بازیافت زباله چیست؟

بازیافت زباله یکی از فرایندهای مهم در مدیریت پسماند است، که در حفظ محیط زیست و سلامت انسان ها و موجودات زنده نقش مهمی دارد. اما فواید و معایب بازیافت چیست؟ آیا بازیافت زباله واقعا کارآمد و موثر است؟

ادامه مطلب
شوتینگ زباله

شوتینگ زباله شوتینگ زباله در واقع یک روش مکانیزه برای جمع آوری زباله های ساختـمان است. بر حسب تکنولوژی به کار رفته سیستم شوتینگ زباله میتوان زباله ها را بر حسب خشک و یا تر جدا کرد یا در مجتمع های پرتراکم برای کم کردن از ...

ادامه مطلب
کیمیاگری از موبایل های قدیمی/ وضعیت بازیافت زباله‌های الکترونیک در …

زباله های الکترونیکی یکی از منابع کارآفرینی در کشورهای آفریقایی و یکی از منابع اقتصادی برای بسیاری از کشورها به شمار می آیند. سالانه میلیاردها تن زباله الکترونیکی در جهان تولید و بخش کمی از آن بازیافت می شود.

ادامه مطلب